Mahou Shoujo Madoka★Magica

Typ: TV

Wersja: Blu-ray Disc

Odcinków: 12

Status: Zakończone

Rok: 2011

Sezon: Zima

Producenci: Aniplex, Shaft, Mainichi Broadcasting, Movic, Nitroplus, Aniplex of America, Madoka Partners, Hobunsha

Kategorie: Dramat, Magia, Psychologiczne, Thriller

Czas trwania: 24 min.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Napisy: Ruch Obrony Czarownic

Tytuły alternatywne: Mahou Shoujo Madoka Magika, Puella Magi Madoka Magica, Magical Girl Madoka Magica, 魔法少女まどか★マギカ

Twoja ocena:
Tylko dla zalogowanych
Statystyki:
59 osób dodało do ulubionych
Ogólna ocena: 8.60 (179 głosów)
107 miejsce w rankingu

Kadry

Polecenia serii

Poleca: Endymion | Data: 24.01.2015 00:40 | Ocena użytkownika: 9
Bardzo dobre anime ! Akcja zbudowano stopniowo (Jak w klasycznej noweli). Do czwartego odcinka - "a takie tam głupie anime o czarodziejkach"(zapoznanie z tematem i przedstawienie postaci). Potem mamy punkt zawiązania akcji ,gdzie wydarzanie i akcja strzelaj do góry (Wtedy mówimy "wow niezłe"). Aż do punktu kulminacyjnego w odcinku 11 (I ty myślisz Woooow ciekawe jak się skończy). I następuje rozwiązanie akcji w odcinku 12. Zakończenie niektórzy mogą uznać za przegadane inni za ,banalne inni za pozostawiające niedosyt. Ale przypomina to przez to "Skąpca" Moliera. Pomimo bardzo mrocznej treści przez większość czasu mamy stwierdzenie "nie bójcie się bajeczka kończy się dobrze (Powiedzmy)". Dwa słowa o fabule . Na pierwszy rzut oka wygląda super słodko i cukierkowo. Nie dajcie się jednak zwieść bo fabularnie bardzo dorośle i mrocznie. (piękny kontrast). Plus oczywiście genialna kreacja czarnego charakteru który tu jest wprost wspaniale pokazany. Podsumowując trzeba przecierpieć pierwsze odcinki aby dostać się do soczystego wnętrza wspaniale skonstruowanego dramatu.
Poleca: NagisaChikhiro | Data: 19.04.2014 22:24 | Ocena użytkownika: 10
Anime po prostu powala z nóg. Nie mam uwag. Jest genialne. Super fabuła, piękna kreska. Dla takiego anime chcę się żyć !
Poleca: Miyotan | Data: 19.04.2014 05:13 | Ocena użytkownika: 10
Cudowne anime wypełnione emocjami. Tła w pewnych scenach wykonane specyficzną techniką, co dodaje serii nastroju. Sama kreska raczej moe ale to chyba z powodu gatunku jaki ma to anime. Poważne Mahou Shojo, postrzegające walczące ze złem czarodziejki w zupełnie inny sposób, piękna muzyka dobrze dopasowana do klimatu serii. Postacie również posiadają odmienne charaktery i własne zdanie na różne tematy. Zakończenie serii wiele osób może zaskoczyć.
Poleca: Flibbie | Data: 06.08.2013 01:29 | Ocena użytkownika: 10
Zaskakująca fabuła, dobra kreska, spójna akcja, dobrze wyjaśnione wątki i co najważniejsze, doskonały kontrast pomiędzy gatunkiem mahou shoujo, a problemami zawartymi w tej serii. Cukierkowe postacie w całkiem mrocznej scenerii. Jedna z obowiązkowych (moim zdaniem) pozycji.
Poleca: rudatm | Data: 27.07.2013 01:34
Krwawe mahou shoujo pokazujące jak bardzo można poświęcić się dla uprawgnionego celu oraz o sile przyjaźni