Dantalian no Shoka

Typ: TV

Wersja: TVrip

Odcinków: 12

Status: Zakończone

Rok: 2011

Sezon: Lato

Producenci: Gainax, TV Tokyo, Kadokawa Shoten, Kadokawa Pictures Japan, The Klock Worx, NTT Docomo, Dwango

Kategorie: Akcja, Historyczne, Nadprzyrodzone, Tajemnice

Czas trwania: 25 min.

Ograniczenie wiekowe: 12+

Napisy: Butazaru

Tytuły alternatywne: The Mystic Archives of Dantalian, Bibliotheca Mystica de Dantalian, Dantalian's Bookshelf, ダンタリアンの書架

Twoja ocena:
Tylko dla zalogowanych
Statystyki:
20 osób dodało do ulubionych
Ogólna ocena: 7.58 (92 głosów)
350 miejsce w rankingu

Ostatnio polecił/a

Więcej
DarkAlice 20.08.2013 14:06
Ocena użytkownika: 10
Genialne Anime. Fabuła bardzo ciekawa , kostiumy , muzyka , postacie są bardzo dopracowane. Różni się nieco od mangi jednak nie pozostaje w tyle ;) Seria naprawdę godna oglądania , najlepsza jaką dotąd widziałem :) Szkoda tylko , że ma tak mało odcinków.

Kadry

Opis anime

Hugh Anthony Disward dziedziczy po swoim dziadku starą posiadłość oraz mieszczącą się w niej bibliotekę. W podziemiach spotyka tajemniczą dziewczynę, Dalian. Jest ona Dantalianem – „bramą” do tzw. „Półki Dantaliana”, miejsca gdzie przechowywane są zakazane księgi demonów.
„Gensho (Złudne Księgi)”, to zakazane książki, które zagrażają równowadze świata, lecz jednocześnie niesamowicie fascynują ludzi. Hugh i Dalian moją dostęp do Półki Dantaliana i wykorzystują tę umiejętność w rozwiązywaniu spraw, w które zamieszane są Gensho.
Źródło: Dream Universe
Tytuły powiązane:
Alternatywna wersja: Dantalian no Shoka: Ibarahime

Komentarze

Rebb: Bardzo klimatyczna seria. Szkoda, że to tylko "reklama mangi". Anime ucięte gdy w końcu zaczyna się coś dziać, a mangi to nawet po angielsku ze świecą szukać ://
dnia 27.07.2013 14:44
selen: Do anime podeszłam z rezerwą. Jakość nie mogłam wejść w klimat historii, ale z każdym kolejnym odcinkiem zaczęło mnie wciągać. Lubię otwarte zakończenia, a tu takie mamy. Niby wszystko się wyjaśniło, ale nadal jest okienko do drugiego sezonu i kontynuacji serii. W seriach typowo detektywistycznych, gdzie w każdym odcinku mamy inne śledztwo i inną historię, ciężko zrobić typowe zakończenie, zawsze istnieje okienko na nowe śledztwo i dalsze przygody, no chyba, że się uśmierci któregoś z głównych bohaterów. Osobiście wolę, aby ta seria została taka jaka jest, bez kontynuacji.
dnia 24.07.2014 13:33
aishiteru111: Seria cudowna, wspaniałe postaci.
dnia 17.09.2014 10:31
Nefili: Anime w miarę interesujące. Postacie były dosyć ciekawe, kreska przyzwoita i ciekawy pomysł no i Dalian Uśmiech Szkoda tylko, że takie krótkie.
dnia 04.01.2015 21:17
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.