Neon Genesis Evangelion

Typ: TV

Wersja: TVrip

Odcinków: 26

Status: Zakończone

Rok: 1995

Sezon: Jesień

Producenci: Gainax, TV Tokyo, ADV FilmsL, Kadokawa Shoten, NAS

Kategorie: Akcja, Dramat, Mecha, Psychologiczne, Sci-fi

Czas trwania: 24 min.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Tytuły alternatywne: Shinseiki Evangelion, 新世紀エヴァンゲリオン

Twoja ocena:
Tylko dla zalogowanych
Statystyki:
7 osób dodało do ulubionych
Ogólna ocena: 8.69 (16 głosów)

Kadry

Nie dodano kadrów do tej serii.

Opis anime

W roku 2015 Anioły - ogromne, potężne maszyny wojenne obcych pojawiły się w Tokio po raz drugi. Jedyną nadzieją ludzkości jest Evangelion - humanoidalna maszyna wynaleziona przez NERV - specjalną agencję Narodów Zjednoczonych. Mechy te mogą być prowadzone jedynie przez niewielką liczbę nastolatków, urodzonych czternaście lat temu, dziewięć miesięcy po pierwszym pojawieniu się Aniołów. Jednym z tych takich osób jest Shinji Ikari, którego ojciec jest przewodniczącym zespołu odpowiedzialnego za wynalezienie i utrzymanie Evangelionów. Chłopak zostaje wrzucony w wir walk i wydarzeń, których nie rozumie. Jest zmuszony do znalezienia w sobie ukrytej odwagi i siły, nie tylko po to, żeby być w stanie walczyć, ale też przetrwać lub zaryzykować utratę wszystkiego.
Źródło: MyAnimeList

Komentarze

Miyotan: Demencja gra sporą rolę w tym anime mimo, że nie jest tutaj uwzględniona w gatunkach hai
dnia 05.01.2015 17:55
tsukuyo: Demencja? Jako gatunek? Dziwne... To się chyba powinno łapać w ramach gatunku psychologicznego, co nie? mysli
dnia 05.01.2015 18:23
Miyotan: No właśnie z tego co wiem pojęcie to samo w sobie gatunkiem nie jest. Ale demencja może również oznaczać takie mocne działanie na psychikę widza poprzez zwracanie uwagi i zastanawianie się nad postrzeganiem siebie i świata, głębokie rozmyślanie i dołączające do tego zmieniające się obrazy i konkretna muzyka, prawda? Przynajmniej ja to tak odbieram. Sam gatunek "psychologiczne" w żaden sposób nie wyrazi obecności takich zjawisk w serii tym bardziej, że czasem odnosi się on do tytułów, które wcale nie są takie "poważne".
dnia 05.01.2015 21:50
tsukuyo: To nie zmienia faktu, że są to sprawy czysto psychologiczne. A to, że anime psychologiczne innemu psychologicznemu nie równe, to oczywiście racja. I pewnie dla tego widzę na MALu taki dziwny gatunek, który gatunkiem nie jest. Ale czepiać ich się nie będę i doceniam taki podział. Dla wymagającego widza jest jak zbawienie hai
dnia 05.01.2015 22:26
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.