Code Geass: Hangyaku no Lelouch

Typ: TV

Wersja: Blu-ray Disc

Odcinków: 25

Status: Zakończone

Rok: 2006

Sezon: Jesień

Producenci: Sunrise, Mainichi Broadcasting, Bandai Entertainment, Sony Music Entertainment

Kategorie: Akcja, Mecha, Sci-fi, Super moce, Szkolne, Wojenne

Czas trwania: 24 min.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Napisy: KRuSTy

Twoja ocena:
Tylko dla zalogowanych
Statystyki:
199 osób dodało do ulubionych
Ogólna ocena: 9.10 (563 głosów)
7 miejsce w rankingu

Ostatnio polecił/a

Więcej
Rizzen 28.09.2014 20:35
Ocena użytkownika: 10
Anime jest naprawdę dobre.Fabuła zaskakuje do samego końca co czyni je ciekawym i dość emocjonującym

Kadry

Opis anime

Nie dodano jeszcze opisu do tej serii.
Tytuły powiązane:
Historia poboczna: Code Geass: Nunnally in Wonderland
Alternatywne ustawienie: Code Geass: Boukoku no Akito 1 - Yokuryuu wa Maiorita
Streszczenie: Code Geass: Hangyaku no Lelouch Recaps, Code Geass: Hangyaku no Lelouch Special Edition Black Rebellion
Sequel: Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2

Komentarze

Inszy: Jak wspominałem w swojej opinii, akurat walki mechów są słabe, bo nie trzymają się konsekwentnie możliwości maszyn. Zmiany szybkości, wytrzymałości i siły ognia, są pójściem scenarzystów na łatwiznę.
Do tego cała fabuła jest bardzo naiwna (choć założenia nawet ciekawe), a przeciwnicy porażają swoją głupotą.

Ale nie wątpię, że seria może się podobać, mimo że na logikę, to taki tam przeciętniak. Jednak na szczęście gusta logiką się nie kierują, bo by było nudno Z przymrużeniem oka
dnia 07.08.2015 10:10
Agrael: Sprawdź kategorie anime a do tego dopowiem ,że były takie postacie jak Asplund Lloyd oraz Chawla Rakshata którzy byli inżynierami pracującymi nad mechami więc co jest dziwnego w ulepszaniu mechów by były szybsze ,wytrzymalsze i miały większą siłę ognia tym bardziej ,że były główną bronią wojenną. I wytłumacz mi dlaczego jest fabuła naiwna?Szeroki uśmiech
dnia 07.08.2015 10:56
Inszy: Nie mówię o ulepszaniu, mówię że nagle ten sam mech zaczyna działać inaczej. Niby bohaterowie powinni wygrywać, ale mogli to rozwiązać tylko umiejętnościami pilotów. Choć akurat ludzie ze slumsów powinni zostać błyskawicznie rozbici przez wyszkolonych żołnierzy. Ot, jedna z potężnych naiwności. Albo dlaczego Lelouch może zmienić częstotliwość na jakiej komunikują się mechy, a wojskowi nie? To było wręcz boleśnie głupie.
Do tego dochodzą wszelkie "genialne" posunięcia Lalusia. Co prawda w anime jest to czasami praktykowane, że bohater przewiduje przyszłość pod przykrywką umysłu stratega, ale wcale nie znaczy to, że jest to mądre czy logiczne.
Dlaczego władze mając pod ręką wygnanego następcę tronu nie potrafią połączyć go z wywrotem? Nagle żadne kamery nie działają, a śledczy są na urlopach?
Relacje głównego bohatera z Suzaku, to też w sumie kpina, choć można to odpuścić jako przekazywanie wartości przyjaźni. Mało zręcznie, ale niech im będzie.
Ruch oporu działa tak sprawnie, że powinien zostać rozbity w tydzień.
Poza tym polityczna też była wyssana z palca u nogi, ale to chyba bardziej w oczy rzucało się w drugim sezonie.

Na więcej rzeczy, to bym musiał jeszcze raz obejrzeć, a na to za bardzo ochoty nie mam.
dnia 07.08.2015 12:34
Agrael: Nie rozumiem dlaczego od anime które ma w kategoriach SCI-Fi oczekujemy by było realne to tak jakbym ja zarzucał ocenionej przez Ciebie na taką samą ocenę highschool dxd ,że niemożliwe jest by początkujący demon zabijał bogów nie wspominając o tym że został zabity a dalej chodzi do szkoły z tym względem ,że jest demonemUśmiech Oczekujmy realności od anime gdzie kategorie ma okruchy życia a nie SCI-FI i super moce:
dnia 07.08.2015 13:45
Inszy: Ale DxD jak najbardziej jest głupie. Co nie znaczy, że nie jest zabawne.
Przy CG, to była odpowiedź na to, iż rzekomo jest to wymagająca pozycja. Otóż nie jest, choćby z wyżej wymienionych powodów. Jest infantylna w całej rozciągłości, aczkolwiek nijak się to ma do tego, że może (lub nie) najzwyczajniej w świecie bawić.
I akurat od s-f powinno się wymagać realności (czy raczej w miarę wysokiego poziomu prawdopodobieństwa) w zakresie funkcjonowania przedstawionego świata. Nie bez powodu ta kategoria zaczyna się słowem "science".
dnia 07.08.2015 15:40
Agrael: Trolujesz mnieeeUśmiech a kończy się słowem fiction dzięki czemu nabiera całkiem innego znaczenia słowo sienceUśmiech Myślę ,że jakby domyślili się od razu kto stoi za rewolucją a 11 strefowców rozwalili bo mają wyszkolonych żołnieży to nie potrzebna byłaby ta kategoria i anime by straciło na sensowności. Mi pisząc ,że seria jest wymagająca chodziło o to że inaczej może zrozumieć ją 10 latek a inaczej 16 latek do którego to anime jest skierowane.
dnia 07.08.2015 15:57
Inszy: Raczej by zyskało na sensowności Szeroki uśmiech Ale przecież jest w historii tyle przykładów działania ruchów oporu, że bez wysiłku można było zrobić podwaliny mające ręce i nogi.

Jednak masz rację co do zrozumienia, tyle że w ten sposób patrząc, to większość tytułów jest wymagająca Z przymrużeniem oka

No i właśnie science zobowiązuje. Inaczej zostaje sama fantastyka.
dnia 07.08.2015 17:02
Agrael: Ta rozmowa schodzi na niewłaściwe tory więc może skończmyUśmiech
dnia 07.08.2015 17:14
SteveYY: Rozwój akcji, główny bohater, to anime bardzo mi przypomina death note'a. Nad oceną poczekam jeszcze.
dnia 24.10.2015 21:32
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.