Grisaia no Kajitsu

Typ: TV

Wersja: TVrip

Odcinków: 13

Status: Zakończone

Rok: 2014

Sezon: Jesień

Producenci: Frontier Works, AT-X, Sentai Filmworks, 8bit, Bushiroad Inc., NBCUniversal Entertainment

Kategorie: Dramat, Psychologiczne, Romans, Szkolne

Czas trwania: 23 min.

Ograniczenie wiekowe: 16+

Tytuły alternatywne: Le Fruit de La Grisaia, グリザイアの果実

Twoja ocena:
Tylko dla zalogowanych
Statystyki:
14 osób dodało do ulubionych
Ogólna ocena: 8.32 (28 głosów)

Kadry

Opis anime

Akademia Mihama pozornie jest zamkniętą placówką uczącą, która powstała dla uczniów, którzy nie pasują do otaczającego ich świata. W rzeczywistości jest sadem zmienionym w więzienie, zbudowanym, aby zawekować jabłka, które upadły za daleko od jabłoni.

Bez względu jakie były początkowe założenia Akademii Mihama, teraz jest ona domem dla pięciu uczennic. Każda z nich dostała się tutaj z innego powodu. Dziewczyny prowadzą rutynowe i nieco jałowe, ale zgodne życie.

Jednak, gdy do Akademii przybywa pierwszy męski uczeń, trochę głupkowaty Kazami Yuuji, życie dziewczyn w tej placówce wypada ze swojego ustalonego rytmu. Yuuji będzie elementem, którego uczennice potrzebowały, aby wziąć swoje życia we własne ręce, a może ciężar ich przeszłości stanie na drodze zmian? Kim tak naprawdę jest Kazami Yuuji?
Źródło: MyAnimeList

Komentarze

Shutugal: Dodaję komentarz chwilę po obejrzeniu tego kiedy prawie całkowicie się uspokoiłem i zacząłem myśleć trzeźwo po obejrzeniu ostatnich odcinków które były naprawdę świetne moim zdaniem.

Zawsze w każdym anime staram się dostrzegać tylko jego plusy jednak przechodząc do oceny należy wszystko uwzględnić w tym także niestety minusy: schematyczne postacie, wpychanie na wszelkie możliwe sposoby majtek, trochę słaba fabuła, irracjonalne zachowania i reakcje innych bohaterów na nie
Spoiler: (Pokaż)
Ludzie jak wy byście zareagowali będąc zakopanym przez 3 dni w trumnie? Bo ja swojego nieudolnego grabarza bym chyba zabił a nie się w nim zakochał.

No to przyjemniejsza część czyli plusy: pomimo tych schematyczności każda postać ma własną oddzielną i do pewnego stopnia poruszającą przeszłość, odcinki 10-13 dla kogoś kto obejrzał i polubił "Shiki" polecam bo można pominąć poprzednie prawie nic nie tracąc.

Tak więc podsumowując anime należące do tych ze średniej półki i jeśli naprawdę się wam nudzi i macie pewne wymagania co do tego co będziecie oglądać to możecie pominąć tę serię. Sam oceniam ją na jakieś 4,5/10
dnia 09.12.2015 23:14
Groszek2024: Czy tylko ja oszalałam na punkcie Kazami Yuuji? piękne
dnia 22.04.2016 09:41
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.